Bölümümüz öğrencilerine eğitim-öğretim süreleri boyunca çok sayıda burs imkanı sunulmaktadır.

YÖK Destek Bursu:

Bölümümüze ilk üç sırada yerleşen öğrencilere Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından tüm eğitim-öğretim süreleri boyunca karşılıksız burs sağlanmaktadır. Burs miktarı 2017 yılı için aylık 625 TL olup 12 ay boyunca kesintisiz verilmektedir. Ayrıca diğer alacağınız burs ve krediler YÖK Destek Bursu’nu etkilememektedir. (Detaylı bilgi için)

Bölüm İçi Burs:

Başarılı öğrencilere yıl içerisinde yapılacak duyurularla bölüm tarafından burs olanakları sağlanmaktadır.

Kısmi Zamanlı Öğrenci:

Bölümümüzde her akademik dönemde belirli sayıda lisans öğrencisi, bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, alet ve ekipman laboratuvarlarında kısmi zamanlı olarak çalışabilmektedir. Öğrencilerimize çalışmaları karşılığında Ankara Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS)tarafından aylık ücret ödenmektedir. (Detaylı bilgi için)

Proje Bursları:

Öğrencilerimiz, bölümümüz akademik personeli tarafından yürütülen proje çalışmalarında lisans bursiyeri olarak görev alabilmektedir. Proje süresi boyunca, projenin desteklediği kurum tarafından çalışmalarına karşılık aylık olarak burs ödemeleri yapılmaktadır.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Bursları:

Meslek odamız tarafından her yıl belirli sayıda ihtiyaç sahibi öğrencimize aylık burs olanakları sağlanmaktadır. Burs miktarı 2017 yılı için aylık 120 TL olup 9 ay boyunca verilmektedir.

SKS Destekleri:

Öğrencilerimiz Ankara Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından sağlanan desteklerden (üniversiteye giriş başarı desteği, gereksinim desteği, KYK desteği vb.) ilan edilen şartları sağlayarak faydalanabilirler. (Detaylı bilgi için)