Barınma:

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ankara Üniversitesi Gölbaşı 50. Yıl Yerleşkesi’ne yakın kız ve erkek yurtlarının toplam kapasitesi yaklaşık 4.000’dir. Bu yurtlar için ayrıntılı bilgi yurtkur.gsb.gov.tr adresinden alınabilir.

Ayrıca Ankara Merkez’de Ankara Üniversitesi’ne ait öğrenci evleri bulunmaktadır. Ankara Üniversitesi öğrenci evlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, kalmak istedikleri öğrenci evlerine başvuru tarihleri akademik takvim gözetilerek belirlenmektedir. Öğrenci evleri ile ilgili tüm detaylı bilgiler ve güncel ilanlar www.ankara.edu.tr ve www.sks.ankara.edu.tr adreslerinden yapılmaktadır.

Sağlık:

Öğrencilerimize sunulan sağlık hizmetleri üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından verilmektedir. Detaylı bilgiye  www.sks.ankara.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Spor:

Üniversitemizin Tandoğan Yerleşkesi’nde bulunan olimpik yüzme havuzu ve tüm yerleşkelerde bulunan egzersiz salonları öğrencilerimizin kullanımına açıktır.  Ayrıca kış döneminde Ilgaz ÖRSEM ve yaz döneminde Manavgat ÖRSEM tesislerinde öğrenci kampları düzenlenmektedir.